Проблем с процесор Pentium D 925

Теми и дискусии свързани с процесорите за компютри.

Модератори: admin, Powerplay

cicinkata
Мнения: 22
Регистриран на: 14 Апр 2013, 21:52
Обратна връзка:

Проблем с процесор Pentium D 925

Мнение от cicinkata »

Здравейте съфорумци ! Това ми е първата тема тук ! Та на право!
За моят проблем четох много, но и така не получих желаният отговор.Та проблема е там , че до преди 1-2 седмици бях с Pentium 4 3.00ghz и след като съм запален фен по League of legends имах много ниски FPS и реших да си сменя процесора защото все пак pentium 4 си е доста стар процесор и така се сдобих с Pentium D 925 3ghz.Очеизвадно е , че Pentium d-то е много по добър процесор, но проблема ми е там , че след като влезна в League of legends и започна игра получавам г/д 18-20 FPS(с Pentium D 925) на минимални детайли на играта , докато с Pentium 4-ката получавах около 40-50 FPS също с минимални детайли ! Та директно към въпроса от какво може да се получава това ? Преинсталирах дори и Windows-а (xp), но все си го имам този проблем :( и в момента новият процесор седи в кутията..... проверих всички настройки да не съм объркал нещо но не и не ... Според вас възможно ли е да е от охлаждането на процесора ? защото него не съм го сменял :confused: наистина благодаря предварително! за помоща! Давайте съвети от какво може да е аз ще пробвам всичко и ще давам отзиви!
cicinkata
Мнения: 22
Регистриран на: 14 Апр 2013, 21:52
Обратна връзка:

Re: Проблем с процесор Pentium D 925

Мнение от cicinkata »

Проблема се оказа , че е при всяка една игра.... хора помагайте МОЛЯ ВИ ! ;(
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Проблем с процесор Pentium D 925

Мнение от Powerplay »

Здравей и добре дошъл :)
Видео картата вградена ли е , или е външна и каква е ?
Колко е оптималната му работна температура , която си засекъл (на процесора)?
Погледни Direct X-a , Game for windows live, net framework ъпдейтни ги ако има нужда.
Дай форсе офф на видео картата и махни ограничението на фпс , ако има такова
Като дадеш информацията , която поисках , ще се опитам да помогна :)
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с процесор Pentium D 925

Мнение от ddragon »

И аз мисля, че причината се крие в прегряване.
925-цата със същия охладител ли е от Пентиума?
cicinkata
Мнения: 22
Регистриран на: 14 Апр 2013, 21:52
Обратна връзка:

Re: Проблем с процесор Pentium D 925

Мнение от cicinkata »

ddragon::::: Да със същото охлаждане е.
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с процесор Pentium D 925

Мнение от ddragon »

Pentium D са много горещи процесори, има вариант да "тротли" ако позагрява повечко, опитай да му сложиш хубава паста и охладител с медна вложка.
Като 2-ра опция: има вариант да не му стига ток-а (макар и малък) , с какво захранване си?

ПП: Сложи всичко в BIOS на default
cicinkata
Мнения: 22
Регистриран на: 14 Апр 2013, 21:52
Обратна връзка:

Re: Проблем с процесор Pentium D 925

Мнение от cicinkata »

Powerplay::::Та да започвам ! Видео картата е Gygabyte Nvidia Geforce GT 430 eто тази http://iskampc.com/gigabyte-nvidia-gefo ... pci-e.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; ( Не правя реклама на сайта просто беше първия в Google ! ) Температурата на Pentium 4-ката е 48-50 градуса а на 925-цата e 60-65 градуса. Всичко горе споменато е е update (не знам дали споменах , но дори преинсталирах Windowsa ) няма ограничение на FPS ..... :( ефект 0ла :no:
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с процесор Pentium D 925

Мнение от ddragon »

60-65С са нормални в покой за този процесор, пробвай под товар ( prime95 ) и виж какви са температурите.
Като последна опция: ъпдейт на BIOS (само че там внимавай: ако не знаеш какво правиш рискуваш да прецакаш дъното ).
cicinkata
Мнения: 22
Регистриран на: 14 Апр 2013, 21:52
Обратна връзка:

Re: Проблем с процесор Pentium D 925

Мнение от cicinkata »

ddragon:::::Захранването е 450w нз къде да погледна марката :D ...... я ако може да предложите какво охлаждане да взема ...??? дъното ми е 945PL-A v1.1 (ето линк http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&q=9 ... 5338,d.Yms" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false; )
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Проблем с процесор Pentium D 925

Мнение от ddragon »

Всяко охлаждане на 775 ще свърши работа, стига да сложиш добра паста и да има медна вложка (просто са горещи Д-тата).
Напъни го малко, и кажи как са температурите под товар :)
cicinkata
Мнения: 22
Регистриран на: 14 Апр 2013, 21:52
Обратна връзка:

Re: Проблем с процесор Pentium D 925

Мнение от cicinkata »

В момента нямам възможност да проверя температурата (защото имам малко паста и може да не ми стигне....), но последния път като го сменях процесора беше мега топъл ! Дори компютъра се резтартира 3-4 пъти по време на работа
cicinkata
Мнения: 22
Регистриран на: 14 Апр 2013, 21:52
Обратна връзка:

Re: Проблем с процесор Pentium D 925

Мнение от cicinkata »

Извинявай ddragon ама все едно ми говориш на китайски :D за тия охлаждания :D вземи 1 сайт дай ми 1 охлаждане и да го купувам :D
Публикувай отговор

Обратно към “Процесори”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост