Видео карта,процесор,рам,хард диск

Ревюта, отзиви и мнения за марки и модели видео ( графични ) карти.
Резултати от тестове и дискусии относно тяхната производителност.

Модератори: admin, Powerplay

NikolaiBG
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Сеп 2013, 00:46
skype: nukuto_1998
Местоположение: Карлово
Обратна връзка:

Видео карта,процесор,рам,хард диск

Мнение от NikolaiBG »

Здравейте!
Нека започна:
Значи питам се ако си закупя видео карта която е супер силна а процесора ми е по слаб дали видео картата ще работи
нормално без проблем или дали видео картата натоварва процесора?
(Мисля да си закупя тази видео карта http://sofiacomputers.net/video-karti-c ... hp?id=7047" onclick="window.open(this.href);return false; 256-bit,4 gb DDR5, 500W, също и да си закупя 2x http://sofiacomputers.net/ram-pamet-cen ... hp?id=7219" onclick="window.open(this.href);return false; И пак да попитам какво означава Package - Memory Pin и за какво служат MHz-ите в рамта?
Също така ще си закупя и един хард диск http://sofiacomputers.net/tvurdi-diskov ... hp?id=5964" onclick="window.open(this.href);return false; и да попитам за какво е това RPM 7200?
Моля обяснете ми кое е най-важното в хард диска,рам паметта и видео картата да знам какво да гледам и да избирам най-хубавото?
Процесора ми е AMD Athlon(tm) 64 X2 Dual Core Processor 5200+ 2,70 Ghz
Дочул съм че видео картите имат нещо като свой процесор или ядро! :)
Благодаря!
Аватар
ddragon
Site Admin
Мнения: 742
Регистриран на: 22 Дек 2011, 22:27
skype: sofiacomputers
Местоположение: София
Обратна връзка:

Re: Видео карта,процесор,рам,хард диск

Мнение от ddragon »

Да, на момента процесора ще спъва леко картата, но няма да е фатално - процесора е стар, но все още боеспособен.
Паметите са повече от добри, а 7200 РПМ означава, че диска е със скорост на въртене 7200 оборота в минута ( колкото по-висока е скоростта, толкова по-бърз е диска).

Иначе - най-важното в компютъра е ... задклавиатурното устройство :D

Ако няма да се ползва за идри - най-важен е процесора и да има достатъчно РААМ, ако ще се ползва за игри - ще направя аналогия с автомобила:
всяка кола има 4 гуми, ако едната е спукана, другите колкото и да са хубави, колата няма да върви :)
NikolaiBG
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Сеп 2013, 00:46
skype: nukuto_1998
Местоположение: Карлово
Обратна връзка:

Re: Видео карта,процесор,рам,хард диск

Мнение от NikolaiBG »

ddragon написа:Да, на момента процесора ще спъва леко картата, но няма да е фатално - процесора е стар, но все още боеспособен.
Паметите са повече от добри, а 7200 РПМ означава, че диска е със скорост на въртене 7200 оборота в минута ( колкото по-висока е скоростта, толкова по-бърз е диска).

Иначе - най-важното в компютъра е ... задклавиатурното устройство :D

Ако няма да се ползва за идри - най-важен е процесора и да има достатъчно РААМ, ако ще се ползва за игри - ще направя аналогия с автомобила:
всяка кола има 4 гуми, ако едната е спукана, другите колкото и да са хубави, колата няма да върви :)
Благодаря човек жив и здрав. :)
NikolaiBG
Мнения: 4
Регистриран на: 11 Сеп 2013, 00:46
skype: nukuto_1998
Местоположение: Карлово
Обратна връзка:

Re: Видео карта,процесор,рам,хард диск

Мнение от NikolaiBG »

ddragon написа:Да, на момента процесора ще спъва леко картата, но няма да е фатално - процесора е стар, но все още боеспособен.
Паметите са повече от добри, а 7200 РПМ означава, че диска е със скорост на въртене 7200 оборота в минута ( колкото по-висока е скоростта, толкова по-бърз е диска).

Иначе - най-важното в компютъра е ... задклавиатурното устройство :D

Ако няма да се ползва за идри - най-важен е процесора и да има достатъчно РААМ, ако ще се ползва за игри - ще направя аналогия с автомобила:
всяка кола има 4 гуми, ако едната е спукана, другите колкото и да са хубави, колата няма да върви :)
Само още нещо да попитам процесора ми е със socket AM2 а във сайта не виждам дънни платки със такъв socket :(
:confused:
Аватар
Powerplay
Мнения: 358
Регистриран на: 01 Май 2012, 13:00
skype: ivailo_d94
Местоположение: София , България
Обратна връзка:

Re: Видео карта,процесор,рам,хард диск

Мнение от Powerplay »

Дънни платки ам2 няма (нови) само втора употреба се намират и то доооста трудно.
Щом си намислил упрейд най-добре е да смениш 1-во дъното (следователно :процесор и рам) и след това вече другите неща.
Не е важно какво гледаш , а какво виждаш !
Компютри, монитори, лаптопи, таблети, принтери, ремонт, сервиз и поправка на компютри.
т-ц РУМ Младост 2
Публикувай отговор

Обратно към “Видео карти :: ревюта, отзиви и впечатления.”

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 гост